Nadační fond Muzeum Rabštejn nad Střelou

Všechno o nadačním fondu

nadacni-fond

Nadační fond Muzeum Rabštejn nad Střelou byl založen, aby podporoval společenský a kulturní život na Rabštejně. Smyslem činnosti je podporovat místní spolkový život a vše, co přispívá k zachování a ochraně přírody, památek i tradic. Posláním nadačního fondu je propagovat Rabštejn - rozvíjet a propagovat kulturní a umělecké projekty, pečovat o kulturní dědictví minulosti, udržovat tradice myslivosti a přispívat k ochraně přírody.

Nadační fond Muzeum Rabštejn nad Střelou investoval do zřízení muzea 40 miliónů korun. Tento projekt byl podpořen Evropskou unií a ROP Jihozápad vyšší částkou než 22 miliónů. Zbývající prostředky na rekonstrukci domu čp. 10 byly získány ze soukromých zdrojů. Projekt byl také podpořen místní komunitou věcnými dary a exponáty.

Nadační fond Muzeum Rabštejn nad Střelou všechny získané finanční prostředky investuje do rozvoje muzea a expozic.

Hlavní činností nadačního fondu je rozvoj činností Muzea Rabštejn. Navazující aktivity jsou zacíleny především na posílení rozmanitosti sociálního života ve venkovském regionu zejména však na podporu místních tradic a vytvoření podmínek pro propagaci Žihelsko-manětínského regionu, aby byl přitažlivý pro turisty a atraktivní pro místní obyvatele.

nadacni-fond

Kulturní aktivity

• řízení Muzea Rabštejn
  • propagace lokality Rabštejna nad Střelou prostřednictvím etnografických a muzejních expozic